top of page

Niçin Üye Olmalıyım?

Tüm Meslektaşlarımızı
ÜYE
Olmaya Davet Ediyoruz.

İTÜ Makina Fakültesi Mezunlar Derneği’nin amacı, öğrencilerimiz ile mezunlarımızı bir araya getirerek, öğrencilerimize mühendislik ve iş hayatı konusunda yol göstermek, mezunlarımızın üniversite ile bağlarını güçlendirerek, mezunlarımız arasında başta iş hayatında olmak üzere bir sinerji yaratmaktır.

      İTÜ’lü Genç Nesillere Destek

•  BURS

İTÜ Makina  Fakültesi Mezunlar Derneği,  İTÜ Makina Fakültesi öğrencilerine burs vermek hedefiyle yola çıkmıştır. Burslar, Mezunlarımızın yapmış olduğu aidat ödemeleri ve bağışlar ile sağlanmaktadır.

•   STAJ

İTÜ Makina Fakültesi Mezunları Derneği aracılığı ile İTÜ’lü mezunlarımız İTÜ’lü öğrencilerimize staj imkanı sağlayabilmektedir.

•   YÖNDERLİK (MENTORLUK)

Derneğimiz tarafından yönetilmekte olan İTÜ Mentorluk Projesi ile, İTÜ’ye yeni giren öğrencilerimiz, İTÜ’de okuyan 3. veya 4. Sınıf öğrencilerimiz ve İTÜ’lü mezunlarımızdan oluşan gruplar oluşturulmaktadır. Bu proje tüm mezunlarımızın katılımına açık olup, İTÜ’lü öğrencilerin İTÜ’deki ilk yıllarına ve mühendisliğe daha hızlı uyum sağlamaları ve meslek yaşamlarında yol göstermek amaçlanmaktadır.

bottom of page