top of page

Değerli İTÜ Makinalılar,

Bildiğiniz üzere;  4 Mart 2022 günü yitirdiğimiz değerli hocamız Prof. Dr. Kaan EDİS’in oluşturduğu sinerji ile bir araya gelen öğrencilerinin başlattıkları “eşitsizliği dayanışma ile aşma” hareketi, 08 Ağustos 2022 tarihinde dernekleşti. 131 üyemizin destekleri ve çok sayıda bağışçımızın katkısı ile 106 öğrencimize burs vermekteyiz.

Yaşadığımız deprem felâketi ile derinleşen eşitsizliklerde de, derneğimiz, Kaan Hoca’nın felsefesine uygun olarak, öğrencilerimizle dayanışmasını sürdürdü. Depremden etkilenen, 30 öğrencimize destek olduk. Bu dayanışma, yalnızca deprem bölgesinde yaşayan öğrencilerimiz için değil; dayanışmada katkıları olan tüm mezunlarımız ve fakültemiz ile ortak paydası olan ülkemizin iyi yetişmiş, entelektüel profesyonelleri için de önemliydi. Dayanışmanın, tüm taraflar için yol gösterici ve sağaltıcı olduğunu; hepimizin, acılara olan direncinin, bilimsel düşüncenin egemen olduğu günlerin özlemi ile güçleneceğini de Kaan Hoca’mızdan öğrenmiştik.

Hayatı ve üniversiteyi sürdürmek için çaba gösterdiğimiz bu yoğun gündemde, kendisi için özel bir anma etkinliği düzenleyemesek de, gerçekleştirmeye çalıştıklarımızla, onu her zaman andığımızı düşünüyoruz.

Burslarımızın sürekliliği ve daha çok öğrencimize ulaşabilmesi için tüm paydaşlardan, başta mezunlarımızdan, katkılarının devamını bekliyoruz.

İTÜ MAKMD YK

bottom of page